fbpx

Ультразвукова діагностика (УЗД)

Ультразвукове дослідження (УЗД) – це метод діагностики, за допомогою ультразвукових хвиль, які відбиваються від тканин і органів людини, і потім ці хвилі перетворюються в певне зображення на екрані.

Це один з найбільш точних, швидких і безпечних методів діагностики, який має досить широким спектром дослідних можливостей.

Його використовують практично всі медичні спеціальності, кардіологи направляють на УЗД серця, лікар-невролог може направити на перевірку периферичних нервів, хірурги дивляться органи черевної порожнини.

У медичному центрі невідкладних станів «ІМПУЛЬС», є свій кабінет УЗД і відразу після консультації лікаря, ви можете пройти обстеження і отримати висновок на місці.

Записатися на УЗД

  УЗД фахівці

  Волков Євген Олексійович

  Головний лікар. Лікар невідкладних станів, кардіолог, терапевт

  Лозовий Юрій Володимирович

  Лікар невролог, вертебролог

  Директор Руслан Юрійович

  Лікар УЗД, проктолог, хірург, флеболог

  Коли потрібно робити УЗД?

  Проводити ультразвукову діагностику потрібно регулярно в профілактичних цілях. Сьогодні рекомендується проходити УЗД органів черевної порожнини людям старше тридцяти років раз в 1-2 роки. Жінкам після сорока років, додатково потрібно проходити перевірку матки, яєчників, маткових труб і молочних залоз, а чоловікам старше 50-ти рекомендується регулярно проводити профілактичну діагностику простати. Такі рекомендації, дозволяють запобігти захворюванню, ще до активного початку його розвитку.

  Звичайно, є ситуації, коли лікар виписує направлення на УЗД після першого прийому. Це робиться для підтвердження діагнозу і подальшого призначення лікування.

  Записатися на УЗД по телефону

  Своєчасно виявлені патології і їх лікування, може продовжити життя і підвищити її якість!

  +38 (067) 857 04 04

  види УЗД

  За допомогою УЗД можна перевірити практично всі системи органів в людському тілі. Таким чином, за багато років існування цього методу утворилися певні види ультразвукової діагностики.

  1. УЗД органів черевної порожнини. Використовується для діагностики порушень шлунково-кишкового тракту. Перевіряється: печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза.
  2. УЗД сечовидільної системи. Лікар дивиться на будову і структуру нирок, наднирників, сечоводів, сечового міхура, а у чоловіків ще можна подивитися простату.
  3. УЗД серцево-судинної системи. Направляється для діагностики порушень серцевої діяльності, а при необхідності можна перевірити стан судин голови, шиї та кінцівок.
  4. УЗД гінекологічне. Проводиться для візуалізації матки, яєчників, маткових труб. Може бути, абдомінальне (через передню стінку живота) або трансвагинально (маленький датчик вводиться в піхву).
  5. УЗД поверхневих структур. Молочні залози, щитовидна залоза, лімфатичні вузли, суглоби і м’які тканини.
  6. УЗД під час вагітності. Використовується для визначення терміну вагітності і постійного контролю за розвитком плоду протягом всього терміну.
  7. Екстрене УЗД. Коли хворий надходить каретою швидкої допомоги після певних травм, йому також проводять ультразвукову діагностику. Для цього існують окремі протоколи невідкладного УЗД.

  Так як відів УЗД досить багато, ми рекомендуємо спочатку записатися на консультацію лікаря, до медичного центру невідкладніх станів «ІМПУЛЬС». Він поговорить з Вами, проведе первинний огляд і тоді при необхідності направить на процедуру і скаже, що конкретно потрібно досліджувати.

  Ви можете записатися на УЗД в будь-який зручний для Вас час дня і ночі

  У нас працюють тільки кваліфіковані фахівці, досвід яких підтверджено дипломами та сертифікатами

  У нашій клініці використовуються найкраще обладнання для точної діагностики

  Ми працюємо на 100% результат

  Підготовка до ультразвукового дослідження (УЗД)

  Все залежить, до якого виду ультразвукової діагностики ви готуєтеся. Наприклад, УЗД серця, м’яких тканин, суглобів, щитовидної залози, периферичних лімфовузлів не вимагає попередньої підготовки. У свою чергу УЗД матки і яєчників, при різних захворюваннях, потрібно робити в різні періоди менструального циклу.

  Слід пам’ятати, що ретельно потрібно готуватися до УЗД шлунково-кишкового тракту і сечового міхура. За тиждень до процедури обмежити продукти (бобові, капусту, солодощі, алкоголь). Це допоможе налаштувати шлунково-кишковий тракт на хорошу роботу і запобігти утворенню газів. Проходити на УЗД потрібно тільки на голодний шлунок, так як їжа може створювати артефакти і заважати візуалізації органів. Очистити кишечник, це можна зробити або природним шляхом, або застосувати очисну клізму.

  Для підготовки до УЗД сечового міхура, за 15-20 хвилин до процедури потрібно випити 1-1.5 літра води або іншої рідини (не кава). Це пов’язано з тим, що порожній сечовий міхур дуже маленьких розмірів, і апарат його повноцінно не бачить. Тому потрібна рідина, щоб він наповнився і розкрився, тоді лікар може повноцінно його подивитися.

  Детально про необхідну підготовку Вам розповість лікар в клініці “ІМПУЛЬС”, на попередній консультації. Дотримуючись його рекомендацій, ви успішно пройдете ультразвукову діагностику.

  УЗД в медичному центрі «ІМПУЛЬС»

  У нашому центрі працюють висококваліфіковані лікарі, які проводять діагностику на сучасних апаратах. Ви можете записатися на проходження УЗД на будь-який зручний для Вас час по телефону або залишити заявку у нас на сайті, і ми самі до Вас зателефонуємо.

  Після проходження перевірки, Ви можете скористатися послугами наших вузькопрофільних фахівців, які призначать Вам необхідне лікування.Також наші пацієнти, які лікуються в стаціонарі, в разі потреби можуть пройти ультразвукову діагностику цілодобово.

  Ціна проходження дослідження залежить від виду дослідження, яке буде проводитися. З докладним прайсом Ви можете ознайомитися у нас на сайті.

  Ми також надаємо послуги приватної швидкої 24/7. Вам потрібно просто зателефонувати нам і ми приїдемо максимально швидко. А якщо Ви вже знаходитеся на лікуванні в іншій лікарні, але хочете отримати якісну діагностику, ми організуємо транспортування, з супроводом повноцінної медичної бригади.

  Переваги УЗД

  Ультразвукове дослідження, має багато різних переваг перед іншими інструментальними методами. Основні з них:

  • Безпечний– це неінвазивний метод, максимально безпечний і до нього немає ніяких протипоказань;
  • Швидкий – в середньому одне дослідження триває до 15 хвилин, а в екстрених випадках досить і 2-3 хвилин для постановки діагнозу;
  • Інформативний– ультразвук є методом діагностики, який дозволяє побачити більшість тканин і органів людини;
  • Доступний – вартість одного УЗД нижче інших інструментальних методів діагностики.

  Поширені запитання

  Чи шкідливо УЗД для здоров'я?

  Ні. Це абсолютно безпечний метод діагностики. Сучасні апарати УЗД виділяють цілком безпечний ультразвук для нашого організму, і навіть для ще ненародженої плоду в утробі матері.

  Як часто потрібно проводити УЗД?

  Профілактично УЗД рекомендується проходити раз в 1-2 роки. Жінкам після сорока років, додатково потрібно проходити гінекологічну діагностику, а чоловікам старше 50-ти, варто регулярно проводити профілактичну діагностику простати, один раз на рік.

  Протипоказання до УЗД?

  Абсолютних протипоказань до УЗД немає. Виділяють тільки відносні: рана, свіжий післяопераційний рубець і інші пошкодження шкіри в області проведення УЗД.

  Чи можна проводити УЗД дітям?

  Так, метод абсолютно безпечний для дітей в будь-якому віці.

  Вартість УЗД – ціни

  Ультразвукова діагностика

  УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) 800 грн.
  УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, нирки) 1200 грн.
  УЗД нирок 1200 грн.
  УЗД сечового міхура 400 грн.
  Трансректальне УЗД простати 850 грн.
  Трансректальне УЗД простати з вимірюванням залишкової сечі 1200 грн.
  УЗД мошонки 500 грн.
  УЗД нирок і надниркових залоз 1200 грн.
  УЗД органів малого тазу трансабдомінально 500 грн.
  УЗД органів малого тазу трансвагінально 750 грн.
  УЗД молочних (грудних) залоз 1200 грн.
  УЗД м’яких тканин 450 грн.
  УЗД лімфатичних вузлів однієї анатомічної зони 400 грн.
  УЗД функції жовчного міхура 1200 грн.
  УЗД одного органу (додатково або для контролю) 400 грн.
  УЗД щитовидної залози 500 грн.
  УЗД серця (ехокардіографія) 900 грн.
  УЗД плевральної порожнини 450 грн.
  УЗД: жіночий комплекс (органів черевної порожнини, заочеревинного простору, малого тазу, щитовидної і молочних залоз) 2200 грн.
  УЗД: чоловічий комплекс (органів черевної порожнини, заочеревинного простору, щитовидної залози, простати) 1900 грн.

  Зворотний дзвінок